Рiвняння руху

У цiй темi повнiстю переходимо на проекцiйну термiнологiю.

а рівномірного прямолінійного руху логічно розглядати рух вздовж осі. Ми розглядатимемо рух вздовж осі xx.

Визначення Проекцiя перемiщення на вiсь $$x:$$ \[S_x = \upsilon_x t\] Рiвняння рiвномiрного прямолiнiйного руху $$x$$ - координата тіла; $$x_0$$ - початкова координата на момент початку відліку часу; $$\upsilon_x$$ - проекцiя швидкостi на вiсь $$x$$.

Задача 4 ПЕТРО ТА СОБАКА

Петро тiкає вiд собаки. Хлопець такий наляканий, що навiть не озирається i не бачить, чи наздоганяє його пес. Вiн знає лише, що рiвняння його руху $$x_1 = 20 + 10t$$, а рiвняння руху собаки $$x_2 =-5 + 15t$$. Побудуйте графiки $$x(t)$$ та $$\upsilon_x(t)$$ для обох тiл. Чи наздоганяє собака хлопця? Якщо так, за який час вiн його наздожене? Якщо до Петрової домівки залишилось 40 метрiв, чи встигне вiн заскочити у дверi та сховатися вiд тварини?

Два велосипедисти вирішили дізнатися, хто з них швидший. Для цього вони вибрали трасу завдовжки 100 м. На жаль, під час старту у другого велосипедиста злетів ланцюг і поки він його лагодив, перший велосипедист встиг проїхати 24 м. Рівняння руху першого велосипедиста $$x_1 = 24 + 5t$$, другого – $$x_2 = 7t$$. На якій секунді другий велосипедист наздожене першого? 12 8 24 16 Знаючи рівняння руху кожного з велосипедистів, ми можемо прирівняти їх та знайти час, коли другий велосипедист наздожене першого.$$24 + 5t =$$$$ 7t \Rightarrow 2t =$$$$ 24 \Rightarrow t =$$$$ 12 \thinspace (\text{с})$$

Last updated